Simon Umber

7. ledna 2014 v 16:15

Simon Umber

Stark Simon Umber

Nick: Kailie ● House: Stark ● Age: 49 let ● Occupation: Lord

Historie

Nejvýznamějšího období rodu Umberů bylo, když probíhala válka Rodů během které byli nejvýznamnějšími a nejoddanějšími vazaly Robba Starka krále Severu. Jenom náhodou tento rod přežil, protože Jon Umber byl během této války zabit a po něm zůstal jenom jediný syn v té době několikaměsíční. O pár generací později se narodil lordu Umberovi a jeho manželce několik dětí. Nejstarším synem byl Simon a tak jemu připadla povinnost starat se o jejich hrad -Poslední krb a přilehlé oblasti. Už od mala byl vychováván v tom duchu, že Sever by měl být osamostatněný, protože jižané a seveřané jsou úplně jiní lidé. Když dospěl, vzal si za manželku jednu lady z celkem významného samozřejmě severského rodu. Několik let se spolu snažili o potomka, ale bezúspěšně. Děti se narodily buď mrtvé nebo zemřely po několika měsících života. Ze začátku to bral dost špatně, ale později se chytil myšlenky, že ty děti byly moc slabé pro život na Severu a věřil že jednou se to podaří. A opravdu. Roky plynuly a Simon Umber se dočkal prvního potomka a navíc syna. O dva rok později se dočkal ještě dcery. Věřil že se bohové smilovali a sešlou mu ještě několik dalších dětí, ale jeho žena onemocněla neznámou nemocí. Přestala komunikovat, hýbat se, sama jíst a pít. Nyní je odkázaná jenom na pomoc druhých. Jediné, co mu v tuto chvíli poskytuje radost jsou jeho dvě ratolesti.

Schopnosti

Jak na jihu tak i na severu Sedmi království mají všichni mladí lordi jedno společné. Už od svých raných let se učí šermovat, jezdit na koni a rozkazovat ostatním. I on se to naučil a dalo by se říct že docela dobře. Jeho velkou výhodou je dobrý zrak a pamět. Vyzná se jak v rodech a jménech tak ve válečné strategii a historii Sedmi království. Po celý jeho život byla četba jeho koníčkem. Když byl malý uvažoval dokonce o tom, že by se stal mistrem na nějakém hradu, ale jeho otec mu to nedovolil a dál ho vychovával tak jak se patří na budoucího pána Posledního krbu.

Vzhled

O Simonovi Umberovi by se nedalo říct, že se svými 170 centimetry nepatří k těm vyšším. Jeho způsob života se na něm projevil. V období jeho mládí bylo jeho tělo samí sval a byl ohebný, ale po letech nicnedělání a hodování se jeho svaly změnily na tuk. Sice není tlustý, ale neuškodilo by mu trochu na sobě ještě zapracovat. On si ale myslí, že v jeho letech má na trochu té váhy navíc právo. Na jeho obličeji skoro pokaždé najdete úsměv pro kohokoliv i když to on sám necítí. Zvlášť po smrtí jeho ženy často propadá chmurné náladě, ale na jeho obličeji to nepoznáte. Jeho tmavé vlasy během působení času na mnoha místech zešedly a taktéž i jeho vousy. Pod černým a hustým obočím se schovávají ještě dvě černější oči kolem kterých se najdou vrásky jak od smíchu tak i od starostí.

Charakter

Ve znaku Umberů se nachází řetězy. On sám si to vykládá tak, že je věrný jak ke své rodině tak i ke svému lennímu pánu nebo by minimálně měl být. Už od mala byl vychovávám k tomu, že seveřani jsou jiní než jižani a Sever by měl být osamostatněn. Proto po tom taky celý život toužil a vyčkával, kdy se objeví příležitost. Ne nadarmo se říká, že Simon Umber je jeden z nejhlasitějších, nejstatečnějších a nejodolnějších mužů Severu. Podle něj by ale takový měl být každý muž a žena, kteří byli vychováni na sever od Dvojčat. Také umí být milujícím rodičem a spravedlivým soudcem rozhádaných zemědělců a řemeslníků. Vždy se snažil o to, aby mezi lidmi měl jenom dobrou pověst i když jeho obliba v hostinách a víně jí často poškozují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama