Shireen Tarly

3. ledna 2014 v 20:34

Shireen Tarly

House Tyrell/Dothraki Euphemia Tyrell

Nick: Sel ● House: Tyrell/Dothraki ● Age: 19 let ● Occupation: Lady

Historie

Narodila se do rodu Dothraki. Je potomkem vůdce klanu a jeho druhé manželky, která pochází z rodu Tarly. Má dva starší bratry, kteří jsou ale syny bývalé vůdcovi manželky. Vyrůstala tedy mezi Dothraki, ale to jí nikdy nijak nevadilo. Už odmalička jí její bratři, kteří jí měli rádi, učili jezdit na koni a bojovat, jak s mečem, tak s dýkami. Na druhou stranu jí matka učila i správnému chování, čtení a psaní, protože ve skrytu duše doufala, že se jí podaří své jediné dítě dovést do vyšší společnosti. Shireen se vždycky toužila podívat do Západozemí, protože jí o něm matka vyprávěla a znělo to jako pohádka. V deseti letech jí matka zemřela na zápal plic. Tehdy to potají oplakala, ale na veřejnosti se chovala, jako by se nic nestalo. V té době se o ní začal zajímat i její otec. Začal prohlubovat její umění boje s mečem a dýkami a naučil jí i trochu střílet z luku, ale na to nikdy Shireen neměla dostatek trpělivosti. Shireen před otcem vždy utíkala na koňském hřbetě. Moc jí to ovšem nepomáhalo, před svými patnáctinami jí otec oznámil, že se bude vdávat. Tehdy byl její otec už docela starý a bylo jasné, že dlouho už se jako vůdce neudrží. Chtěl ji uchránit od toho, aby jí někdo z kmene nějak ublížil, a proto ta svatba. To se Shireen ale moc nezamlouvalo a otci odporovala. Asi po měsíci od toho dne, přesně na její narozeniny, její otec zemřel. Nikdy se nedozvěděla, jestli to bylo přirozenou nebo násilnou smrtí. Její bratři oba chtěli zaujmout místo vůdce a proto začali bojovat na život a na smrt. Vyhrál mladší z bratrů a stal se tak vůdcem. Věděl, že se odmítla provdat, takže jí nabídl jinou verzi. Nabídl jí, že může odjet k jejím příbuzným z rodu Tarly. Přesněji k matce její sestry, která o své sestře a neteři věděla. Nemusela se ani dlouho rozmýšlet a souhlasila s touto verzí. Tím ovšem souhlasila i s tím, že bude muset přijmout jméno Tarly a lhát o svém pravém původu. To brala oproti svatbě, jako menší zlo. Narychlo tedy odjela za svou tetou a s bratrem zůstala v kontaktu jen přes občasné dopisy. Její teta jí přijala a trochu jí oprášila vědomosti ohledně správného chování a etikety. Také společně vymyslely krycí historku, proč vlastně přijela. Ta se týkala toho, že se narodila na venkově, kde žila se svou matkou, otcem a bratry. Původ matky nijak nezměnili, ale původ otce změnili na nižšího úředníka. Když jí bylo patnáct, zemřeli její rodiče a jeden z bratrů na zápal plic. Přežila jen ona a jeden z bratrů, ten zůstal na venkově a ona se přestěhovala k tetičce. Její tetička se také snaží jí naučit určitým oborům, které dámy jejího věku dělají. Umění, zpěv, vyšívání. Ovšem nic z toho jí nejde a nemá pro to talent.

Schopnosti

Stejně jako všichni Dothrakii ona má blízký vztah ke koním, na kterých umí skvěle jezdit a jen málokdo se jí v jízdě na nich vyrovná. Zvládá bez problémů i jízdu bez sedla. Její bratři jí občas říkali, že má na koně uklidňující vliv, protože dokázala zkrotit i divokého hřebce, kterého nezvládal ani její otec. Nesmím opomenout ani její umění bojovat s mečem a dýkami, které sice ještě neuplatnila v opravdovém boji, ale umí s nimi skvěle zacházet. Velmi začátečnické střílení z luku, se může opomenout, protože tento způsob boje by nikdy nezvolila. Je také mrštná a rychlá, ale síly tedy moc nepobrala. Co se týče inteligence, tak je průměrná, i když se snaží rozumě uvažovat nad svými rozhodnutími. Co je u ní ovšem nadprůměrné je schopnost lhát. Nemá z lhaní výčitky a nedá se na ní snad ani poznat, jestli vám lže, nebo mluví pravdu.

Vzhled

Shireen je asi 165 centimetrů vysoká a váží okolo šedesáti kil. Už od pohledu je jasné, že není jako porcelánová panenka. Za prvé má opálenější pokožku, čemuž vděčí svým dothrakským genům, ale přesto jí nemá stejnou jako oni. Je o pár odstínů světlejší než má její bratr a o několik odstínů tmavší než má její teta. Za druhé má černé vlasy s hnědými odlesky, což je také dědictví Dothraki. A do třetice všechno dobrého má také trochu robustnější postavu než většina dam. Je to asi způsobeno jejím tréninkem, ale rozhodně kvůli tomu nijak nevyčnívá, protože to vyvažují její ženské křivky. Má hezky zaoblené poprsí i zadek. Její obličej má oválný tvar a je lemován dlouhými vlnitými vlasy, jejichž stříhání nepřichází v úvahu. Jediné, co Shireen dovolí je jemné zastřihnutí konečků a i s tím se velmi těžce smiřuje. Hnědé oči, které lemují husté černé řasy, často prozrazují její divokost a touhu po svobodě. Rty mají růžovou barvu a jejich konečky se vždy stáčejí nahoru. Spodní ret je plnější než vrchní. Ohledně oblečení sice upřednostňuje kalhoty a nějakou tuniku nebo košili, ale od té doby, co se přestěhovala se naučila nosit šaty.

Charakter

Shireen má dvě tváře, což se asi dá čekat. Jednu tvář má pro chvíle, kdy je sama nebo s tetičkou. V tyto chvíle je přesně taková, jako je doopravdy. Divoká a nespoutaná, tyto vlastnosti se spíše omezují na jízdu na koni, kterou nade vše miluje. Také se tolik nesnaží potlačovat svou drzost a proto se často stane, že dostane od své tety políček, nebo je nehezky pokárána. Není vyjímkou ani to, že se s tetou hádá. To se projevují další dvě záporné vlastnosti - impulzivnost a tvrdohlavost. I v těchto chvílích ale dokáže být milá a zábavná. Druhou tvář má pokud je v nějaké společnosti, kde se musí chovat jako zástupkyně rodu Tarly. Tam se většinou snaží krotit, ale jak často říkala její matka, vždy se najde nějaká skulinka, takže i v těchto chvílích se občas ukážou její špatné vlastnosti, i když se snaží být milá a chovat se slušně. Obecně je ale Shireen dost netrpělivá, což se projevilo už ve chvílích, kdy jí otec učil střílet z luku. Také je extrovert, takže je ráda ve společnosti a nemá problém mluvit s cizími lidmi. Na její tváři také často září úsměv, který jí dost sluší. Nakonec bych asi zmínila její nerozhodnost. Pokud má na rozhodnutí jen chvilku, tak se rozhodne okamžitě a impulzivně, ale pokud má na rozhodnutí delší čas, tak se občas nedokáže rozhodnout a stále váhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama