Patrick Umber

8. ledna 2014 v 18:54

Patrick Umber

Stark Patrick Umber

Nick: Sel ● House: Stark ● Age: 18 let ● Occupation: Lord

Historie

Narodil se jako první, jediný a dlouho očekávaný syn Simona Umbera a jeho manželky Joan. Vyrůstal na nejseverněji položeném hradě Posledním krbu a byl vychováván v tom, že jednoho dne bude jeho povinností se o hrad i přilehlé oblasti postarat. Po dvou letech od jeho narození se mu narodila sestřička Joan. Jeho výchovu měl na starost mistr, ale také jistý ser, který ho učil jak zacházet s mečem a lukem. I přesto ovšem často od výuky utíkal, ne že by ho nebavila, ale rád trávil čas se svojí sestřičkou, kterou opravdu zbožňuje, i když to občas nedává najevo. O jeho výchovu se zajímal samozřejmě i jeho otec, protože se musel přesvědčit, že bude připraven na převzetí zodpovědnosti. Když mu bylo deset let, jeho matka onemocněla a přestala být soběstačná, stejně jako přestala komunikovat s okolím. V té době získával dost pozornosti od otce, který se mu snažil vynahradit i matku, i když na to neměl moc času, vždy se o něj i jeho mladší sestřičku Joan staral. Patrick se snažil také se svou sestřičkou trávit dost času, i když se musel samozřejmě soustředit i na jiné věci. Od matčina onemocnění tráví alespoň část každého dne, pokud tedy má čas, v Božím háji, který je u jejich hradu. Většinou se tam vypaří v nestřežený okamžik.

Schopnosti

Stejně jako každý mladý lord se i Patrick musel od útlého dětství učit šermovat, jezdit na koni a znát etiketu. Ve všem z toho je velmi dobrý, v čemž nejspíše hrají velkou roli geny. Také se učil střílet z luku, což mu až do třinácti let nešlo nijak dobře. Stejně jako všichni lordi i on se musel naučit rozkazovat ostatním, ale většinu z tohoto umu odkoukal od otce, který je mu vzorem. Po otci také zdělil dobrý zrak a skvělou paměť, proto nemá problémy zapamatovat si i nějaké detaily, ale co se válčení týče, to ho lehce minulo. Necítí a nikdy ani necítil potřebu válčit. Také je skvělý v tom se někde schovat nebo se potichu a beze slova vypařit, což vypiloval už jako malý kluk, a stále je v tom mistrem.

Vzhled

Se svými 180 cm je Patrick nejvyšším ze své rodiny, což je podle něj někdy spíše na obtíž. Na jeho štíhlém těle je rozhodně více svalů než tuku, pokud by jste ho tam vůbec někde našli. Na rozdíl od jeho sestry u něj převládají geny rodu Umberů, už jen jeho výška tomu odpovídá. Má tmavé hnědé vlasy a stejně barevné je i strniště, které u něj uvidíte snad vždy. Co se jeho očí týče, sám rád říká, že u těch je nejvíce vidět, že není jen Umber ale z části i Karstark, protože jeho oči mají šedou barvu s občasnými modrými flíčky. Rád se usmívá a proto má možná koutky úst vždy lehce stočené nahoru. Dalo by se říct, že až na barvu očí a svou výšku je dost věrná kopie svého otce, když byl v jeho věku.

Charakter

Patrick byl už od mala dosti neposedné dítě, ale v té době byl také dosti zvídavý. Zvídavost ho, ale po čase přešla. Je dost věrný své rodině a nedá na ní dopustit, hlavně na svou mladší sestřičku, kterou si slíbil ochraňovat. Proto jakmile se s ním seznámíte a jeho sestra je s ním, má docela ochranářský postoj. Po otci zdědil názor, že Sever by měl být osamostatněn, protože jih se od nich dost liší. Je dost houževnatý a odvážný. Ovšem miluje zábavu a stejně jako otec si libuje v oslavách a hostinách, také při nich vyrůstal, což v něm možná menší stopu ponechalo. Jeho otec mu byl vždy vzorem a on k němu vzhlížel, proto není divu, že se snaží být jako on a samozřejmě mu být dobrým synem a později být i dobrým správce Posledního krbu, aby na něj otec byl pyšný. Po své matce zdědil zejména lásku ke zvířatům v jeho případě to jsou hlavně koně a psi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama