Joan Umber

7. ledna 2014 v 21:46

Joan Umber

Stark Joan Umber

Nick: Kailie ● House: Stark ● Age: 16 let ● Occupation: Lady

Historie

Než se narodila byla jenom dalším vysněným dítětem Simona Umbera a jeho manželky, která dlouho toužila po holčičce. Jako první se jí sice narodil chlapeček, kterého si přál její manžel, ale i ona se nakonec dočkala a narodila se jí dcerka. Společně jí pojmenovali Joan po manželce Jona Umbera, který byl hlavním rádcem a spojencem Robba Starka ve válce Rodů. Malá Joan pomalu rostla do krásy na jednom z nejseverněji položených hradů jménem Poslední krb, který obývá a spravuje rod Umberů již několik staletí. Mohlo se zdát a snad to tak i bylo, že všechno je v pořádku. Celý jejich rodina se řídila pravidlem, že musí držet spolu, protože zima na severu bývá krutá. Když jí bylo osm let, onemocněla její matka velice zákeřnou nemocí. Postupně přestala komunikovat s okolím a být soběstačná. Teď zůstává celé dny zavřená ve své ložnice, pořád kouká na jedno místo na stropě, nemluví, nejí a bez pomoci se ani nenapije. Lord Simon Umber se jí a jejímu bratrovi snažil vynahradit oba rodiče, ale jeho povinnosti mu k tomu nedávaly moc příležitostí. V té době se hodně sblížila se svým bratrem ke kterému vzhlíží jako ke svému ochránci. Přála si, aby jí mohl vychovávat on, ale její výchovu převzali mistr a septa. Moc ráda navštěvuje matku a i když ví, že je to jenom její falešná naděje, doufá že se jednou uzdraví a zase bude všechno jako dřív.

Schopnosti

Na severu Sedmi království se výchova mladých lady bere trochu méně přísněji na jihu a rod Umberů není vyjímkou. Podle jejich názoru by se i ženy měli umět alespoň trochu ubránit. Proto jí otec dovolil že se ve svém volném čase, který zrovna nemusela trávit se septou a mistrem, může učit bojovat s dýkou. Co už ale lord Umber neví je, že její bratr jí potajmu učil a pořád učí zacházet s lukem. Její septa to nikdy neschvalovala, ale nemohla s tím nic dělat. Místo bojování se jí snažila naučit vyšívání, šití, malování, správnému chování a veškerým dalším dovednostem. To jí ale nikdy moc nešlo. Jediné v čem byla dobrá byl zpěv, ale nikdy se nenaučila hrát na nástroj. Mnohem radši měla hodiny s mistrem, který jí učil historii Západozemí, čtení, psaní a hlavně přemýšlení.

Vzhled

Nedá se říct, že by byla nějak příliš nápadná. S jejím hubenou a ne příliš vysokou postavou nijak nevyčnívá a vzhledem vypadá jako každá jiná služka na hradě. Mnoho toho z rodu Umberů nezdědila snad až na tmavou barvu jejích vlasů.Mnohem víc z jejího vzhledu mají na svědomí geny Karstarků, ze kterého pocházela její matka. Její otec jí říkal, že je hvězda rodu Umberů a severu a to hlavně kvůli jiskřičkám, které se jí blýskají v modrých očích když se směje nebo je naopak plná hněvu. Plné růžové rty a dětský nosík posetý množstvím pih je to, co jejímu otci přípomíná její matku když byla v jejím věku. Jako každá jiná dívka nosí šaty, ale na rozdíl od jiných lady nevysedává celý den před zrcadlem a nesnaží se nějak víc zkrášlit.

Charakter

Nevinná. To je snad první slovo, které vám vytane na mysli když jí uvidíte. A možná to tak i je, i když podle toho že jí dřív uslyšíte než uvidíte o tom asi začnete pochybovat. Povahou je spíš po otci. Má ráda společnost lidí a zvířat a ráda se směje. Až potom co onemocněla její matka začala být uzavřenější, ale do té doby byla velice upovídaným dítětem a kdo ví, třeba se ty časy ještě vrátí. Nedalo by se o ní říct, že je naivní. Svět vidí realistickýma očima a je jí jasné že ne všichni se mají tak dobře jako ona. Kdyby to bylo na ní, nabídla by svůj pokoj během krutých zim potřebným, starým lidem a žebrákům. Se smíchem o ní otec říká, že kdyby se stala správkyní Posledního krbu, nic by z něj nezbylo, protože by všechno rozdala poddaným.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama