Damaris Targaryen

6. ledna 2014 v 12:55

Damaris Targaryen

Targaryen Damaris Targaryen

Nick: Mosafir ● House: Targaryen ● Age: 19 let ● Occupation: -

Historie

Už od narození nebyla Damaris miláčkem rodiny. Zlé jazyky tvrdí, že zabila svého bratra v lůně a její matka jí ještě jako kojence poslala do Pentosu, svobodného města, kde vyrůstala se svou kojnou, Ashree, ženou nízkého původu a pokročilého věku, ale schopnou učit mladé děvče základním vědám, které Damaris, pro úspěch svého rodu, musela ovládnout.
Několik let Damaris strávila v přítomnosti této zkušené ženy, jež jí přiučila všemu, co by dáma měla umět a znát, avšak zdivočelí duch východních planin, který v sobě Damaris nesla, se nedal oslabit křehkými zvyky Západozemí.
Ponuré dny protkané stohy knih a výukou se staly pro Damaris ještě temnějšími, a pakliže se s temnotou rovnaly noci, byli to dny nejlepší. Damaris často bloudila po vile a její dětskou mysl plnily myšlenky na její skutečný domov, rodinu a hlavně její budoucnost. Úsměv na tváři jí vykouzlily až hodiny šermu, ke kterému měla vlohy ze strany otce.
Muselo odtéct mnoho vody v řece, než její starší bratr, budoucí hlava rodu, onemocněl. Snad šílenství nebo neutuchající horečky ho nakonec přivedli do hrobu. Po dlouhých týdnech po jeho smrti se Damaris vrátila na Dračí kámen, aby zaujmula jeho místo.

Schopnosti

Diplomacie
Znalosti boje z blízka i na dálku (skvěle ovládá luk a tenké meče určené spíše k sečným než bodným ranám; těžké meče unese, ale používá je jen v bezvýchodné situaci)
Vojenská strategie

Vzhled

Damaris není oproti jiným dívkám moc krásná. Přesto má díky svému rodu kouzlo jako žádná jiná. Má hlubší, klidný hlas a mysl má bystrou jako tu nejostřejší břitvu.
Fialové oči s bystrým a temperamentním pohledem jsou společně s větším nosem dominantou tváře. Oválný obličej obkreslují bílé vlasy dosahující jí až k lopatkám. Její pleť je pro každého pozorovatele jiná, jedni její odstín považují za smetanový, jiní za lehce opálený. Má dlouhé nohy, které působí, až nepřirozeně a propůjčují jí výšku 173 cm, ale její ruce jsou poněkud kratší, než by měla mít, avšak má dlouhé, štíhlé prsty. Má přirozeně ušlechtilé způsoby, které čas o času zanikají v prudkých gestech.
Její tělo krom útlejšího pasu a větších prsou připomíná spíše tělo mladého muže; po matce má široká ramena a po otci zdědila vysokou postavu s hrdým držením, která místo měkkých ženských oblin nabízí jen mužské, ostře řezané rysy.

Charakter

"Dnes v noci jsem měla bláznivý sen; temný jako sukno smrti a přec v něm bylo toliko barev jako v průzračném diamantu"

Damaris je skoro jako člověk v člověku; duše rozpolcená mezi tím správným a tím snazším.
Mnoho lidí v ní vidí jen tu jednu, temnější a silnější - to snazší. Je to ta část, která touží být za každou cenu vítězem a tím nejlepší, kdo neprohrává, kdo přežije. Nevidí překážky, nevidí mrtvé. Je to pragmaticky odchovaná část jejího já, která je zbavená všeho, co by jí oslabilo v boji; je to srdce zatvrzelé množstvím nadějí i šancí, jež se jí vrátily jen v podobě bolesti a výsměchu. Působí na své okolí …chladně, ale ta světlá socha, jež stoicky shlíží na všechny krutosti světa je pod svou maskou zranitelná, křehká. Pod svou maskou s houževnatostí pátrá po bezpečném místě, po teplé náruči, která jí ani jako dítěti nebyla nabídnuta. Pod svou maskou naslouchá, miluje. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 21:31 | Reagovat

Ahoj, ráda bych se zde registrovala a chci se tě zeptat a zároveň poprosit, jestli by má postava mohla být sestra té tvoji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama