Abner Seaworth

29. ledna 2014 v 19:55

Abner Seaworth

Targaryen Abner Seaworth

Nick: Mosafir ● House: Targaryen ● Age: 42 let ● Occupation: Náboženství R'Hlorr

Historie

Abner byl dítětem léta; silný, chytrý, obratný s mečem v ruce i se slovy, a i když se sluneční zář z jeho života vytratil a zůstala jen šeď, chvíle strávená s ním každého na okamžik zasáhne, jakoby je v temných kobkách přepadl sluneční paprsek a na chvíli oslepil.
Své dětství strávil Abner v Dyre Den. Jeho dny se nelišily od dní prostých dětích; vstal, pracoval, cvičil a hrál, a pak šel spát. Nekonečný koloběh narušilo až jeho přijetí do služeb Eustace Brune, které dal několik let svého života. Její smrt, jež jí dostihla ve vysokém věku přinutila Abnera opustit Dyre Den, město jež mu bylo skoro jako vlastní, neb Eustacii pomáhal spravovat její území. Měsíce se tahal krajem; platili ho bídně za horší a horší práci, než se dostal na lodě z Dračího kamene, který se mu stal novým domovem.

Schopnosti

Velmi dobře zvládá šermířské umění s obouručními meči ale i boj beze zbraně.
Vyzná se v základech válečné strategie, ale ovládá i umění léčení, jež jej učili rudí kněží.

Vzhled

Abner je urostlé, hrdé postavy s širokými rameny, jež velmi často zatěžkává zbroj. Má hranatý obličej s ostře řezanými rys a strništěm; dominantou této tváře jsou bezpochyby jeho tmavé, někdo by řekl že až skoro černé, vědoucí oči, jež si každého prohlížejí příliš dlouho a důkladně. Vlasy, které často nechává narůst až po ramena, měly dříve barvu čokolády, ale dnes jsou již protkané šedí. Má dlouhé prsty a na jeho větrem ošlehané kůži se najde pár jizev z bojů.

Charakter

Abner na většinu lidí nezanechá dojem hned na poprvé. On je mlčenlivá socha za zády svého pána, on se dívá, on chrání, on pozoruje; ničím na sebe neupoutá pozornost a je snadné na něj zapomenou, dokud na vás nepromluví, dokud vám nestojí v cestě… až pak si jej lidé všímají; té klidné tváře, jež za každé situace promlouvá hlubokým, vyrovnaným hlasem, jež přímo odráží jeho osobnost.
On je klidný… když miluje ženu, když zabijí jejího muže, když jí bere dítě. Pocity kolem něj proplouvají jako voda v řece kolem kamene, jen ho tak minou, uchvátí ho jen na okamžik, a pak mizí. Propadá jen vzteku a chtíči. On je milovníkem žen, baží po nich, když jej odmítají, když je nemá, ale když mu podlehnou jsou pro něj už jen tím, co je pochva pro meč… vše ostatní se vytratí a rozplyne v jeho až moc klidné, vyrovnané mysli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama