Leden 2014

Desmera Dukaina

29. ledna 2014 v 20:05

Desmera Dukaina

Targaryen Desmera Dukaina

Nick: Mosafir ● House: Targaryen ● Age: 26 let ● Occupation: -

Historie

"Každý světec má minulost, každý hříšník budoucnost"
Bývala ohněm i ledem, sluncem a měsícem. Bývala vším, co si muž mohl představit. Vždy milá, usměvavá, ochotná vyslechnout ostatní. Nedala světu žádné dítě, i když se v jejím loži vystřídalo hned několik mužů, jedni tam byli déle, jiní jen na noc. Její hlas, podoben slavíku, zněl chodbami domu s červeným lampionem každý večer.
Dlouhá léta jí, díky osudu, jež jí připravila její matka, mohl být pánem obyčejný občan stejně jako vysoký hodnostář, dokud na střechu jejich domu nedosedl červený kohout. Ten den ohni podlehlo několik domů a všeobecná panika dala Desmeře šanci utéct.
Ve světě se ztratit nemohla, mnoho znala od mužů, které obšťastňovala a s druhým jménem, jež si přivezla ze země za Úzkým mořem byla pro ostatní hned víc. Její cesta nakonec skončila na Dračím kameni, kde se uplatnila hlavně díky své znalosti jedů.

Schopnosti

Znalost jedů
Psaní i čtení
Desmera vyniká v boji na větší vzdálenost; konec konců střelné zbraně jsou její nově nalezenou zálibou, ale nevyhýbá se i kontaktu s protivníkem, kde má, bohužel, jako žena proti silnějším protivníkům menší šanci. Mezi její specialitu při souboji patří lehký meč určený spíše k sečným, než k bodným ranám a síť/plášť v druhé ruce.

Vzhled

"Každý ví, že tvá krása nikdy sama nebude, ale ty ano"
Někdo tvrdí, že má smetanový jiní zas, že porcelánový odstín pleti s několika jizvami, které má nejvíce na lýtku a na pravé straně boku. Má vypracovanou vyšší postavu, takže vždycky tak trochu vyčuhuje z davu. Boky má "krásně" vykrojené, jakoby se nechala stahovat korzetem. Její ruce jsou na první pohled pěstěné a na dotyk příjemně hřejí jako teplé mámino obětí. Nohy má stejně jako ruce poněkud delší, než by měla mít. Obličej je oválný s jemnými rysy. Dominantu tvoří hlavně oči, které obkreslují dlouhé řasy. Má světle hnědé po pás dlouhé vlasy, které často zaplétá do copánků.

Charakter

Jde si za svými cíli, nezáleží jí moc na tom, koho raní, podvede... je tvrdohlavý, sebejistá a stejně jako bájná Lorelei i tajemně svůdná, avšak její srdce je jako diamant - v tvrdosti se mu nic nevyrovná, a tak je pro ni každý muž nebo i žena, pouhou hrou a utěšením nudy, kterou prožívá pokud nemá nic na práci. Je hodně čilá, někdo tvrdí, že se dá snadno vyprovokovat, ale spíš je to jen touha po "vyrovnání účtů" za její špatný život a vybití zlosti, takové uvolnění; meditace v neklidné formě.

Ovšem i v takovém člověku se dá vydolovat kousek soucitu a vykřesat jiskřička té lásky a oddanosti.

Desmera Dukaina

Abner Seaworth

29. ledna 2014 v 19:55

Abner Seaworth

Targaryen Abner Seaworth

Nick: Mosafir ● House: Targaryen ● Age: 42 let ● Occupation: Náboženství R'Hlorr

Historie

Abner byl dítětem léta; silný, chytrý, obratný s mečem v ruce i se slovy, a i když se sluneční zář z jeho života vytratil a zůstala jen šeď, chvíle strávená s ním každého na okamžik zasáhne, jakoby je v temných kobkách přepadl sluneční paprsek a na chvíli oslepil.
Své dětství strávil Abner v Dyre Den. Jeho dny se nelišily od dní prostých dětích; vstal, pracoval, cvičil a hrál, a pak šel spát. Nekonečný koloběh narušilo až jeho přijetí do služeb Eustace Brune, které dal několik let svého života. Její smrt, jež jí dostihla ve vysokém věku přinutila Abnera opustit Dyre Den, město jež mu bylo skoro jako vlastní, neb Eustacii pomáhal spravovat její území. Měsíce se tahal krajem; platili ho bídně za horší a horší práci, než se dostal na lodě z Dračího kamene, který se mu stal novým domovem.

Schopnosti

Velmi dobře zvládá šermířské umění s obouručními meči ale i boj beze zbraně.
Vyzná se v základech válečné strategie, ale ovládá i umění léčení, jež jej učili rudí kněží.

Vzhled

Abner je urostlé, hrdé postavy s širokými rameny, jež velmi často zatěžkává zbroj. Má hranatý obličej s ostře řezanými rys a strništěm; dominantou této tváře jsou bezpochyby jeho tmavé, někdo by řekl že až skoro černé, vědoucí oči, jež si každého prohlížejí příliš dlouho a důkladně. Vlasy, které často nechává narůst až po ramena, měly dříve barvu čokolády, ale dnes jsou již protkané šedí. Má dlouhé prsty a na jeho větrem ošlehané kůži se najde pár jizev z bojů.

Charakter

Abner na většinu lidí nezanechá dojem hned na poprvé. On je mlčenlivá socha za zády svého pána, on se dívá, on chrání, on pozoruje; ničím na sebe neupoutá pozornost a je snadné na něj zapomenou, dokud na vás nepromluví, dokud vám nestojí v cestě… až pak si jej lidé všímají; té klidné tváře, jež za každé situace promlouvá hlubokým, vyrovnaným hlasem, jež přímo odráží jeho osobnost.
On je klidný… když miluje ženu, když zabijí jejího muže, když jí bere dítě. Pocity kolem něj proplouvají jako voda v řece kolem kamene, jen ho tak minou, uchvátí ho jen na okamžik, a pak mizí. Propadá jen vzteku a chtíči. On je milovníkem žen, baží po nich, když jej odmítají, když je nemá, ale když mu podlehnou jsou pro něj už jen tím, co je pochva pro meč… vše ostatní se vytratí a rozplyne v jeho až moc klidné, vyrovnané mysli.

Aenys Alysanne Lannister

25. ledna 2014 v 19:29

Aenys Alysanne Lannister (Tyrell)

Lannister Aenys Alysanne Lannister

Nick: Tommy ● House: Lannister ● Age: 59 let ● Occupation: Lady, člen Malé rady

Historie

Aenys Alysanne Lannister, alebo medzi nepriateľmi aj priateľmi zvaná Železná lady, sa narodila vysokopostaveným, vplyvným a bohatým rodičom z rodu Tyrell. Ich bohatstvo sa vôbec nezveličovalo, naozaj boli tak bohatí ako sa to povrávalo. "Pokladnica kráľovstva", tak pomenovali ich rod. Aenys bola vychovávaná v prostredí vzácnych zbierok, portrétov jej predkov, nádherných a priestranných miestností plných zlatých misiek, búst, sôch, hodvábu a šperkov. "Aenys Hodvábna" (Aenys Silkborn) ju sprvu volali. Ako mladá sa totižto zjavovala v krásnych šatách, ktoré jej závidelo mnoho rovesníčok. Bola taktiež veľmi pekná, čo využil jej otec a keď dovŕšila správny vek, otec ju vydal za vplyvného Lannistera, ktorý dokonca predsedal v Malej rade. Bola nešťastná, avšak ako správna a slušná dcérka poslúchla svojich rodičov a bez odvrávania robila to, čo žiadal jej muž. Bola mu vernou manželkou dlhé roky, dokonca jej porodil dcérku, až kým teda jej manžel neumrel. Podľa lekárov na infarkt, avšak ten, kto poznal záletnícky život jej manžela určite vedel, že v tom je niečo viac. Po jeho smrti však pomaly strácala zmysel a stala sa iba ďalšou smútiacou vdovou, ktorá žije v ústraní a nezapája sa do politiky. Ona však bola presným opakom. Politika ju zaujímala až priveľmi a často ledva držala jazyk za zubami keď jej manžel robil otrasné rozhodnutia. Navyše svojim strateným statusom pomaly bledla aj budúcnosť jej dcérky. Po jeho smrti dostala akú-takú slobodu ktorú sa rozhodla využiť. Nechcela sa dostať do Malej rady iba pre svoj status, ale aj pre budúcnosť svojej drahej dcéry. "Mnohí hovoria, že je to dračica. Ja si to nemyslím. Je to iba ženská premazaná všetkými masťami, ktorá nám o chvíľku zaklope na dvere so svojou súkromnou gardou a svojou charizmou nás presvedčí že právom zastupuje svojho mŕtveho manžela" povedal raz o nej niekto. Mal pravdu. Chvíľku to trvalo, ale o nejaký čas si vydobyla miesto svojho mŕtveho manžela a predsedala v Malej rade. A doteraz predsedá.

Schopnosti

Je veľmi inteligentná a má charizmu. Jej organizačné schopnosti a dar rýchleho konania z nej robia vynikajúceho politika ktorý vie narábať so slovami, konať pohotovo a aj počas prehry si vie zachovať tvár. Ako každá žena, i ona vie šiť a starať sa o deti. Medzi jej záľubu patrí dokonca zariaďovanie interiéru, mnoho ľudí ktorí navštívili jej priestory vedia, ako rýchlo ho vie zameniť za niečo pôsobivejšie a veľkolepejšie.

Vzhled

Vysoká meter šesťdesiat, šesťdesiatšesť rokov stará, váha je na jej vek primeraná, i keď možno je o pár kíl ľahšia. Oči modrohnedé. Vlasy plavé ako každý Lannister- jej otec bol z rodu Lannisterovcov a zhodou okolností bol manžel Aenys jeho synovcom z druhého kolena. Pery úzke. Keď je nahnevaná, často je z nich iba jedna rovná čiara. Nos dlhší a uzemčistý s väčšími nosnými dierkami. Uši jemne odstávajúce, to však pod jej bizardnými účesmi nevidieť. Obočie tmavšie, hnedasté, jemné nie je hrubé. Hlava sama o sebe sa od brady zväčšuje a tak ju niekedy prirovnávajú k obrátenej hruške. Ruky má šľachovité, ako každý starý človek. Prsty sú dlhšie a vždy na nich nájdete aspoň tri prstene- každý jeden od niekoho dostala alebo si ho zaslúžila. Momentálne nie je zvláštne krásna, ale v minulosti bola krásavicou. Často ju vidieť bohato odetú v červených, zelených, zlatých alebo žltých farbách, reprezentujúc tak svoje rody na ktoré je tak hrdá.

Charakter

Neprajníci šíria zvesti o jej chlade a beštiálnosti. Je vraj neprirodzená, pretože ženy, ktoré ovládajú krajinu, sú odsúdené na záhubu. Je to vraj proti božstvám. Je pravda, že po smrti jej manžela ochladla. Stala sa neoblomnou skalou. Chladná, tvrdá, nepreniknuteľná. Žiadny zmysel pre humor (aspoň na verejnosti). Jazyk za zubami si drží iba v diplomatických chvíľkach. Ak nie je po jej, vie pohnúť hory a doly aby dosiahla svoje. V súkromí je však viac. Milujúca matka, pohostinná gazdiná, zberateľka a vášnivá milovníčka umenia. Ona samotná píše básne a príbehy, ktoré potom prednáša svojim najbližším a to teda svojmu drahému pobočníkovi a milovanej dcérke. Jej palác je plný sôch, obrazov, tapisérií, zväzkov kníh a aj samotných umelcov. Často hovoria o jej paláci ako o pelechu neresti, čo nie je až také klamstvo keďže každý vie akí umelci sú. Ktovie, čo robia, keď ona nie je na blízku. Aenys je taktiež politik ako sa patrí, to sa však už spomínalo. Nesmieme však zabudnúť na heslo, ktoré používa pri mnohých prejavoch pred členmi svojej rodiny a podľa ktorého sa riadi už dlhé roky. Rodina prv.

Patrick Umber

8. ledna 2014 v 18:54

Patrick Umber

Stark Patrick Umber

Nick: Sel ● House: Stark ● Age: 18 let ● Occupation: Lord

Historie

Narodil se jako první, jediný a dlouho očekávaný syn Simona Umbera a jeho manželky Joan. Vyrůstal na nejseverněji položeném hradě Posledním krbu a byl vychováván v tom, že jednoho dne bude jeho povinností se o hrad i přilehlé oblasti postarat. Po dvou letech od jeho narození se mu narodila sestřička Joan. Jeho výchovu měl na starost mistr, ale také jistý ser, který ho učil jak zacházet s mečem a lukem. I přesto ovšem často od výuky utíkal, ne že by ho nebavila, ale rád trávil čas se svojí sestřičkou, kterou opravdu zbožňuje, i když to občas nedává najevo. O jeho výchovu se zajímal samozřejmě i jeho otec, protože se musel přesvědčit, že bude připraven na převzetí zodpovědnosti. Když mu bylo deset let, jeho matka onemocněla a přestala být soběstačná, stejně jako přestala komunikovat s okolím. V té době získával dost pozornosti od otce, který se mu snažil vynahradit i matku, i když na to neměl moc času, vždy se o něj i jeho mladší sestřičku Joan staral. Patrick se snažil také se svou sestřičkou trávit dost času, i když se musel samozřejmě soustředit i na jiné věci. Od matčina onemocnění tráví alespoň část každého dne, pokud tedy má čas, v Božím háji, který je u jejich hradu. Většinou se tam vypaří v nestřežený okamžik.

Schopnosti

Stejně jako každý mladý lord se i Patrick musel od útlého dětství učit šermovat, jezdit na koni a znát etiketu. Ve všem z toho je velmi dobrý, v čemž nejspíše hrají velkou roli geny. Také se učil střílet z luku, což mu až do třinácti let nešlo nijak dobře. Stejně jako všichni lordi i on se musel naučit rozkazovat ostatním, ale většinu z tohoto umu odkoukal od otce, který je mu vzorem. Po otci také zdělil dobrý zrak a skvělou paměť, proto nemá problémy zapamatovat si i nějaké detaily, ale co se válčení týče, to ho lehce minulo. Necítí a nikdy ani necítil potřebu válčit. Také je skvělý v tom se někde schovat nebo se potichu a beze slova vypařit, což vypiloval už jako malý kluk, a stále je v tom mistrem.

Vzhled

Se svými 180 cm je Patrick nejvyšším ze své rodiny, což je podle něj někdy spíše na obtíž. Na jeho štíhlém těle je rozhodně více svalů než tuku, pokud by jste ho tam vůbec někde našli. Na rozdíl od jeho sestry u něj převládají geny rodu Umberů, už jen jeho výška tomu odpovídá. Má tmavé hnědé vlasy a stejně barevné je i strniště, které u něj uvidíte snad vždy. Co se jeho očí týče, sám rád říká, že u těch je nejvíce vidět, že není jen Umber ale z části i Karstark, protože jeho oči mají šedou barvu s občasnými modrými flíčky. Rád se usmívá a proto má možná koutky úst vždy lehce stočené nahoru. Dalo by se říct, že až na barvu očí a svou výšku je dost věrná kopie svého otce, když byl v jeho věku.

Charakter

Patrick byl už od mala dosti neposedné dítě, ale v té době byl také dosti zvídavý. Zvídavost ho, ale po čase přešla. Je dost věrný své rodině a nedá na ní dopustit, hlavně na svou mladší sestřičku, kterou si slíbil ochraňovat. Proto jakmile se s ním seznámíte a jeho sestra je s ním, má docela ochranářský postoj. Po otci zdědil názor, že Sever by měl být osamostatněn, protože jih se od nich dost liší. Je dost houževnatý a odvážný. Ovšem miluje zábavu a stejně jako otec si libuje v oslavách a hostinách, také při nich vyrůstal, což v něm možná menší stopu ponechalo. Jeho otec mu byl vždy vzorem a on k němu vzhlížel, proto není divu, že se snaží být jako on a samozřejmě mu být dobrým synem a později být i dobrým správce Posledního krbu, aby na něj otec byl pyšný. Po své matce zdědil zejména lásku ke zvířatům v jeho případě to jsou hlavně koně a psi.

Joan Umber

7. ledna 2014 v 21:46

Joan Umber

Stark Joan Umber

Nick: Kailie ● House: Stark ● Age: 16 let ● Occupation: Lady

Historie

Než se narodila byla jenom dalším vysněným dítětem Simona Umbera a jeho manželky, která dlouho toužila po holčičce. Jako první se jí sice narodil chlapeček, kterého si přál její manžel, ale i ona se nakonec dočkala a narodila se jí dcerka. Společně jí pojmenovali Joan po manželce Jona Umbera, který byl hlavním rádcem a spojencem Robba Starka ve válce Rodů. Malá Joan pomalu rostla do krásy na jednom z nejseverněji položených hradů jménem Poslední krb, který obývá a spravuje rod Umberů již několik staletí. Mohlo se zdát a snad to tak i bylo, že všechno je v pořádku. Celý jejich rodina se řídila pravidlem, že musí držet spolu, protože zima na severu bývá krutá. Když jí bylo osm let, onemocněla její matka velice zákeřnou nemocí. Postupně přestala komunikovat s okolím a být soběstačná. Teď zůstává celé dny zavřená ve své ložnice, pořád kouká na jedno místo na stropě, nemluví, nejí a bez pomoci se ani nenapije. Lord Simon Umber se jí a jejímu bratrovi snažil vynahradit oba rodiče, ale jeho povinnosti mu k tomu nedávaly moc příležitostí. V té době se hodně sblížila se svým bratrem ke kterému vzhlíží jako ke svému ochránci. Přála si, aby jí mohl vychovávat on, ale její výchovu převzali mistr a septa. Moc ráda navštěvuje matku a i když ví, že je to jenom její falešná naděje, doufá že se jednou uzdraví a zase bude všechno jako dřív.

Schopnosti

Na severu Sedmi království se výchova mladých lady bere trochu méně přísněji na jihu a rod Umberů není vyjímkou. Podle jejich názoru by se i ženy měli umět alespoň trochu ubránit. Proto jí otec dovolil že se ve svém volném čase, který zrovna nemusela trávit se septou a mistrem, může učit bojovat s dýkou. Co už ale lord Umber neví je, že její bratr jí potajmu učil a pořád učí zacházet s lukem. Její septa to nikdy neschvalovala, ale nemohla s tím nic dělat. Místo bojování se jí snažila naučit vyšívání, šití, malování, správnému chování a veškerým dalším dovednostem. To jí ale nikdy moc nešlo. Jediné v čem byla dobrá byl zpěv, ale nikdy se nenaučila hrát na nástroj. Mnohem radši měla hodiny s mistrem, který jí učil historii Západozemí, čtení, psaní a hlavně přemýšlení.

Vzhled

Nedá se říct, že by byla nějak příliš nápadná. S jejím hubenou a ne příliš vysokou postavou nijak nevyčnívá a vzhledem vypadá jako každá jiná služka na hradě. Mnoho toho z rodu Umberů nezdědila snad až na tmavou barvu jejích vlasů.Mnohem víc z jejího vzhledu mají na svědomí geny Karstarků, ze kterého pocházela její matka. Její otec jí říkal, že je hvězda rodu Umberů a severu a to hlavně kvůli jiskřičkám, které se jí blýskají v modrých očích když se směje nebo je naopak plná hněvu. Plné růžové rty a dětský nosík posetý množstvím pih je to, co jejímu otci přípomíná její matku když byla v jejím věku. Jako každá jiná dívka nosí šaty, ale na rozdíl od jiných lady nevysedává celý den před zrcadlem a nesnaží se nějak víc zkrášlit.

Charakter

Nevinná. To je snad první slovo, které vám vytane na mysli když jí uvidíte. A možná to tak i je, i když podle toho že jí dřív uslyšíte než uvidíte o tom asi začnete pochybovat. Povahou je spíš po otci. Má ráda společnost lidí a zvířat a ráda se směje. Až potom co onemocněla její matka začala být uzavřenější, ale do té doby byla velice upovídaným dítětem a kdo ví, třeba se ty časy ještě vrátí. Nedalo by se o ní říct, že je naivní. Svět vidí realistickýma očima a je jí jasné že ne všichni se mají tak dobře jako ona. Kdyby to bylo na ní, nabídla by svůj pokoj během krutých zim potřebným, starým lidem a žebrákům. Se smíchem o ní otec říká, že kdyby se stala správkyní Posledního krbu, nic by z něj nezbylo, protože by všechno rozdala poddaným.

Simon Umber

7. ledna 2014 v 16:15

Simon Umber

Stark Simon Umber

Nick: Kailie ● House: Stark ● Age: 49 let ● Occupation: Lord

Historie

Nejvýznamějšího období rodu Umberů bylo, když probíhala válka Rodů během které byli nejvýznamnějšími a nejoddanějšími vazaly Robba Starka krále Severu. Jenom náhodou tento rod přežil, protože Jon Umber byl během této války zabit a po něm zůstal jenom jediný syn v té době několikaměsíční. O pár generací později se narodil lordu Umberovi a jeho manželce několik dětí. Nejstarším synem byl Simon a tak jemu připadla povinnost starat se o jejich hrad -Poslední krb a přilehlé oblasti. Už od mala byl vychováván v tom duchu, že Sever by měl být osamostatněný, protože jižané a seveřané jsou úplně jiní lidé. Když dospěl, vzal si za manželku jednu lady z celkem významného samozřejmě severského rodu. Několik let se spolu snažili o potomka, ale bezúspěšně. Děti se narodily buď mrtvé nebo zemřely po několika měsících života. Ze začátku to bral dost špatně, ale později se chytil myšlenky, že ty děti byly moc slabé pro život na Severu a věřil že jednou se to podaří. A opravdu. Roky plynuly a Simon Umber se dočkal prvního potomka a navíc syna. O dva rok později se dočkal ještě dcery. Věřil že se bohové smilovali a sešlou mu ještě několik dalších dětí, ale jeho žena onemocněla neznámou nemocí. Přestala komunikovat, hýbat se, sama jíst a pít. Nyní je odkázaná jenom na pomoc druhých. Jediné, co mu v tuto chvíli poskytuje radost jsou jeho dvě ratolesti.

Schopnosti

Jak na jihu tak i na severu Sedmi království mají všichni mladí lordi jedno společné. Už od svých raných let se učí šermovat, jezdit na koni a rozkazovat ostatním. I on se to naučil a dalo by se říct že docela dobře. Jeho velkou výhodou je dobrý zrak a pamět. Vyzná se jak v rodech a jménech tak ve válečné strategii a historii Sedmi království. Po celý jeho život byla četba jeho koníčkem. Když byl malý uvažoval dokonce o tom, že by se stal mistrem na nějakém hradu, ale jeho otec mu to nedovolil a dál ho vychovával tak jak se patří na budoucího pána Posledního krbu.

Vzhled

O Simonovi Umberovi by se nedalo říct, že se svými 170 centimetry nepatří k těm vyšším. Jeho způsob života se na něm projevil. V období jeho mládí bylo jeho tělo samí sval a byl ohebný, ale po letech nicnedělání a hodování se jeho svaly změnily na tuk. Sice není tlustý, ale neuškodilo by mu trochu na sobě ještě zapracovat. On si ale myslí, že v jeho letech má na trochu té váhy navíc právo. Na jeho obličeji skoro pokaždé najdete úsměv pro kohokoliv i když to on sám necítí. Zvlášť po smrtí jeho ženy často propadá chmurné náladě, ale na jeho obličeji to nepoznáte. Jeho tmavé vlasy během působení času na mnoha místech zešedly a taktéž i jeho vousy. Pod černým a hustým obočím se schovávají ještě dvě černější oči kolem kterých se najdou vrásky jak od smíchu tak i od starostí.

Charakter

Ve znaku Umberů se nachází řetězy. On sám si to vykládá tak, že je věrný jak ke své rodině tak i ke svému lennímu pánu nebo by minimálně měl být. Už od mala byl vychovávám k tomu, že seveřani jsou jiní než jižani a Sever by měl být osamostatněn. Proto po tom taky celý život toužil a vyčkával, kdy se objeví příležitost. Ne nadarmo se říká, že Simon Umber je jeden z nejhlasitějších, nejstatečnějších a nejodolnějších mužů Severu. Podle něj by ale takový měl být každý muž a žena, kteří byli vychováni na sever od Dvojčat. Také umí být milujícím rodičem a spravedlivým soudcem rozhádaných zemědělců a řemeslníků. Vždy se snažil o to, aby mezi lidmi měl jenom dobrou pověst i když jeho obliba v hostinách a víně jí často poškozují.

Damaris Targaryen

6. ledna 2014 v 12:55

Damaris Targaryen

Targaryen Damaris Targaryen

Nick: Mosafir ● House: Targaryen ● Age: 19 let ● Occupation: -

Historie

Už od narození nebyla Damaris miláčkem rodiny. Zlé jazyky tvrdí, že zabila svého bratra v lůně a její matka jí ještě jako kojence poslala do Pentosu, svobodného města, kde vyrůstala se svou kojnou, Ashree, ženou nízkého původu a pokročilého věku, ale schopnou učit mladé děvče základním vědám, které Damaris, pro úspěch svého rodu, musela ovládnout.
Několik let Damaris strávila v přítomnosti této zkušené ženy, jež jí přiučila všemu, co by dáma měla umět a znát, avšak zdivočelí duch východních planin, který v sobě Damaris nesla, se nedal oslabit křehkými zvyky Západozemí.
Ponuré dny protkané stohy knih a výukou se staly pro Damaris ještě temnějšími, a pakliže se s temnotou rovnaly noci, byli to dny nejlepší. Damaris často bloudila po vile a její dětskou mysl plnily myšlenky na její skutečný domov, rodinu a hlavně její budoucnost. Úsměv na tváři jí vykouzlily až hodiny šermu, ke kterému měla vlohy ze strany otce.
Muselo odtéct mnoho vody v řece, než její starší bratr, budoucí hlava rodu, onemocněl. Snad šílenství nebo neutuchající horečky ho nakonec přivedli do hrobu. Po dlouhých týdnech po jeho smrti se Damaris vrátila na Dračí kámen, aby zaujmula jeho místo.

Schopnosti

Diplomacie
Znalosti boje z blízka i na dálku (skvěle ovládá luk a tenké meče určené spíše k sečným než bodným ranám; těžké meče unese, ale používá je jen v bezvýchodné situaci)
Vojenská strategie

Vzhled

Damaris není oproti jiným dívkám moc krásná. Přesto má díky svému rodu kouzlo jako žádná jiná. Má hlubší, klidný hlas a mysl má bystrou jako tu nejostřejší břitvu.
Fialové oči s bystrým a temperamentním pohledem jsou společně s větším nosem dominantou tváře. Oválný obličej obkreslují bílé vlasy dosahující jí až k lopatkám. Její pleť je pro každého pozorovatele jiná, jedni její odstín považují za smetanový, jiní za lehce opálený. Má dlouhé nohy, které působí, až nepřirozeně a propůjčují jí výšku 173 cm, ale její ruce jsou poněkud kratší, než by měla mít, avšak má dlouhé, štíhlé prsty. Má přirozeně ušlechtilé způsoby, které čas o času zanikají v prudkých gestech.
Její tělo krom útlejšího pasu a větších prsou připomíná spíše tělo mladého muže; po matce má široká ramena a po otci zdědila vysokou postavu s hrdým držením, která místo měkkých ženských oblin nabízí jen mužské, ostře řezané rysy.

Charakter

"Dnes v noci jsem měla bláznivý sen; temný jako sukno smrti a přec v něm bylo toliko barev jako v průzračném diamantu"

Damaris je skoro jako člověk v člověku; duše rozpolcená mezi tím správným a tím snazším.
Mnoho lidí v ní vidí jen tu jednu, temnější a silnější - to snazší. Je to ta část, která touží být za každou cenu vítězem a tím nejlepší, kdo neprohrává, kdo přežije. Nevidí překážky, nevidí mrtvé. Je to pragmaticky odchovaná část jejího já, která je zbavená všeho, co by jí oslabilo v boji; je to srdce zatvrzelé množstvím nadějí i šancí, jež se jí vrátily jen v podobě bolesti a výsměchu. Působí na své okolí …chladně, ale ta světlá socha, jež stoicky shlíží na všechny krutosti světa je pod svou maskou zranitelná, křehká. Pod svou maskou s houževnatostí pátrá po bezpečném místě, po teplé náruči, která jí ani jako dítěti nebyla nabídnuta. Pod svou maskou naslouchá, miluje.
Targaryen's Characters

6. ledna 2014 v 12:53* = Vůdce rodu
- = Patřící i do jiného rodu

Dothraki's Characters

3. ledna 2014 v 20:39* = Vůdce rodu
- = Patřící i do jiného rodu

Shireen Tarly

3. ledna 2014 v 20:34

Shireen Tarly

House Tyrell/Dothraki Euphemia Tyrell

Nick: Sel ● House: Tyrell/Dothraki ● Age: 19 let ● Occupation: Lady

Historie

Narodila se do rodu Dothraki. Je potomkem vůdce klanu a jeho druhé manželky, která pochází z rodu Tarly. Má dva starší bratry, kteří jsou ale syny bývalé vůdcovi manželky. Vyrůstala tedy mezi Dothraki, ale to jí nikdy nijak nevadilo. Už odmalička jí její bratři, kteří jí měli rádi, učili jezdit na koni a bojovat, jak s mečem, tak s dýkami. Na druhou stranu jí matka učila i správnému chování, čtení a psaní, protože ve skrytu duše doufala, že se jí podaří své jediné dítě dovést do vyšší společnosti. Shireen se vždycky toužila podívat do Západozemí, protože jí o něm matka vyprávěla a znělo to jako pohádka. V deseti letech jí matka zemřela na zápal plic. Tehdy to potají oplakala, ale na veřejnosti se chovala, jako by se nic nestalo. V té době se o ní začal zajímat i její otec. Začal prohlubovat její umění boje s mečem a dýkami a naučil jí i trochu střílet z luku, ale na to nikdy Shireen neměla dostatek trpělivosti. Shireen před otcem vždy utíkala na koňském hřbetě. Moc jí to ovšem nepomáhalo, před svými patnáctinami jí otec oznámil, že se bude vdávat. Tehdy byl její otec už docela starý a bylo jasné, že dlouho už se jako vůdce neudrží. Chtěl ji uchránit od toho, aby jí někdo z kmene nějak ublížil, a proto ta svatba. To se Shireen ale moc nezamlouvalo a otci odporovala. Asi po měsíci od toho dne, přesně na její narozeniny, její otec zemřel. Nikdy se nedozvěděla, jestli to bylo přirozenou nebo násilnou smrtí. Její bratři oba chtěli zaujmout místo vůdce a proto začali bojovat na život a na smrt. Vyhrál mladší z bratrů a stal se tak vůdcem. Věděl, že se odmítla provdat, takže jí nabídl jinou verzi. Nabídl jí, že může odjet k jejím příbuzným z rodu Tarly. Přesněji k matce její sestry, která o své sestře a neteři věděla. Nemusela se ani dlouho rozmýšlet a souhlasila s touto verzí. Tím ovšem souhlasila i s tím, že bude muset přijmout jméno Tarly a lhát o svém pravém původu. To brala oproti svatbě, jako menší zlo. Narychlo tedy odjela za svou tetou a s bratrem zůstala v kontaktu jen přes občasné dopisy. Její teta jí přijala a trochu jí oprášila vědomosti ohledně správného chování a etikety. Také společně vymyslely krycí historku, proč vlastně přijela. Ta se týkala toho, že se narodila na venkově, kde žila se svou matkou, otcem a bratry. Původ matky nijak nezměnili, ale původ otce změnili na nižšího úředníka. Když jí bylo patnáct, zemřeli její rodiče a jeden z bratrů na zápal plic. Přežila jen ona a jeden z bratrů, ten zůstal na venkově a ona se přestěhovala k tetičce. Její tetička se také snaží jí naučit určitým oborům, které dámy jejího věku dělají. Umění, zpěv, vyšívání. Ovšem nic z toho jí nejde a nemá pro to talent.

Schopnosti

Stejně jako všichni Dothrakii ona má blízký vztah ke koním, na kterých umí skvěle jezdit a jen málokdo se jí v jízdě na nich vyrovná. Zvládá bez problémů i jízdu bez sedla. Její bratři jí občas říkali, že má na koně uklidňující vliv, protože dokázala zkrotit i divokého hřebce, kterého nezvládal ani její otec. Nesmím opomenout ani její umění bojovat s mečem a dýkami, které sice ještě neuplatnila v opravdovém boji, ale umí s nimi skvěle zacházet. Velmi začátečnické střílení z luku, se může opomenout, protože tento způsob boje by nikdy nezvolila. Je také mrštná a rychlá, ale síly tedy moc nepobrala. Co se týče inteligence, tak je průměrná, i když se snaží rozumě uvažovat nad svými rozhodnutími. Co je u ní ovšem nadprůměrné je schopnost lhát. Nemá z lhaní výčitky a nedá se na ní snad ani poznat, jestli vám lže, nebo mluví pravdu.

Vzhled

Shireen je asi 165 centimetrů vysoká a váží okolo šedesáti kil. Už od pohledu je jasné, že není jako porcelánová panenka. Za prvé má opálenější pokožku, čemuž vděčí svým dothrakským genům, ale přesto jí nemá stejnou jako oni. Je o pár odstínů světlejší než má její bratr a o několik odstínů tmavší než má její teta. Za druhé má černé vlasy s hnědými odlesky, což je také dědictví Dothraki. A do třetice všechno dobrého má také trochu robustnější postavu než většina dam. Je to asi způsobeno jejím tréninkem, ale rozhodně kvůli tomu nijak nevyčnívá, protože to vyvažují její ženské křivky. Má hezky zaoblené poprsí i zadek. Její obličej má oválný tvar a je lemován dlouhými vlnitými vlasy, jejichž stříhání nepřichází v úvahu. Jediné, co Shireen dovolí je jemné zastřihnutí konečků a i s tím se velmi těžce smiřuje. Hnědé oči, které lemují husté černé řasy, často prozrazují její divokost a touhu po svobodě. Rty mají růžovou barvu a jejich konečky se vždy stáčejí nahoru. Spodní ret je plnější než vrchní. Ohledně oblečení sice upřednostňuje kalhoty a nějakou tuniku nebo košili, ale od té doby, co se přestěhovala se naučila nosit šaty.

Charakter

Shireen má dvě tváře, což se asi dá čekat. Jednu tvář má pro chvíle, kdy je sama nebo s tetičkou. V tyto chvíle je přesně taková, jako je doopravdy. Divoká a nespoutaná, tyto vlastnosti se spíše omezují na jízdu na koni, kterou nade vše miluje. Také se tolik nesnaží potlačovat svou drzost a proto se často stane, že dostane od své tety políček, nebo je nehezky pokárána. Není vyjímkou ani to, že se s tetou hádá. To se projevují další dvě záporné vlastnosti - impulzivnost a tvrdohlavost. I v těchto chvílích ale dokáže být milá a zábavná. Druhou tvář má pokud je v nějaké společnosti, kde se musí chovat jako zástupkyně rodu Tarly. Tam se většinou snaží krotit, ale jak často říkala její matka, vždy se najde nějaká skulinka, takže i v těchto chvílích se občas ukážou její špatné vlastnosti, i když se snaží být milá a chovat se slušně. Obecně je ale Shireen dost netrpělivá, což se projevilo už ve chvílích, kdy jí otec učil střílet z luku. Také je extrovert, takže je ráda ve společnosti a nemá problém mluvit s cizími lidmi. Na její tváři také často září úsměv, který jí dost sluší. Nakonec bych asi zmínila její nerozhodnost. Pokud má na rozhodnutí jen chvilku, tak se rozhodne okamžitě a impulzivně, ale pokud má na rozhodnutí delší čas, tak se občas nedokáže rozhodnout a stále váhá.