Sofia Meteora

31. prosince 2013 v 10:19

Sofia Meteora

Arryn Sofia Meteora

Nick: Meteora ● House: Arryn ● Age: 17 let ● Occupation: Léčitelka

Historie

Sofia se narodila na území, které spadá pod Arryny, proto také nijak zvlášť nepocítila důsledky války rodů. Vyrůstala v rodině čítající její tři bratry a a otce. Matka zemřela při porodu nejmladšího z dětí, tedy Sofii. Nikdy se touto událostí netrápila, však také matku nikdy nepoznala.

Když byla starší, mohla se rozhodnout, buď se připojit ke kovářskému řemeslu, které provozovali všichni její mužští i ženští příbuzní ve všelijakých podobách, umělecké kovářství, zámečnictví, zbrojařství aj, nebo se stát takovou černou ovcí rodiny a začít jiné řemeslo.

Nakonec se rozhodla pro léčitelství. Odůvodňuje to tím, že vědomosti o lidském těle a účincích léčiv na něm se mohou stát v rukou správné osoby elegantním způsobem, jak někoho zabít, než se meč může stát v rukou kohokoli primitivním způsobem, jak člověka zabít nebo zmrzačit, v lepším případě.

Vysmívá se tak i urputnému snažení svých příbuzných zbrojařů vyrobit neporazitelnou zbraň.

Nakonec se ale díky otcově náhlé smrti a nevraživosti jejích bratrů ocitla na ulici, a proto teď cestuje po kraji a na delší dobu se zastavuje ve městech, kde většinou ve volných chvílích léčí lidi a získává další vědomosti o léčitelství.

Schopnosti

Mezi její vlastnosti patří nejen znalost anatomie a fyziologie lidského těla, ale i znalost rostlin a to léčivých i ne tolik potřebných pro léčbu. Mimo jiné, Má nemalé znalosti ohledně zbraní, ale ty používá málokdy.

Vzhled

Už od narození má černé vlasy barvy a lesku havraních per. Mezi její výraznější znaky patří světle zelené až žluté oči a vcelku malá postava. Ráda nosí černý težce vypadající kabát. Proto ji také často lidé mají za smrtku, než za doktora. Když si odhrne kabát, poodhalí se její černé kozačky na vysokém podpatku a kratší vcelku obyčejně vypadající šaty. Nerada nosí sukně, proto nosí kalhoty nebo si při nejhorším prostě navlíkne kalhoty pod sukni.

Charakter

Mezi její oblíbené aktivity nejčastěji patří spaní a putování po kraji. Díky cestování si zvykla na všelijaké věci a stala se z ní lehce podivná osůbka. Stala se klidnější a tišší osobou, ale ze své staré osobnosti toho mnoho neztratila. Stále se směje vtipům a povídá si s lidmi.

Kupodivu se snaží hledat stále nové přátele. Říká tomu OCAS - Občansko Cestovní Aliance Společníků. Tvrdí, že si je tvoří pro případ, že by potřebovala krytí nebo skrýš na pár dní. Ví bůh proč . . .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama