Sebastian "Bash" Stark

26. prosince 2013 v 19:49

Sebastian "Bash" Stark

Stark Sebastian Stark

Nick: Chris ● House: Stark ● Age: 23 let ● Occupation: -

Historie

Sebastian, často zvaný Bash, je bastard obdobně jako byl Jon Snow. Jeho matka byla služebná na Zimohradu a zamilovala se. Což by se ale o jeho otci říct nedalo, prostě si chtěl užít, nic víc v tom neviděl. Po narození se ho matka za pár zlaťáků vzdala a přenechala v rukou otce, od té doby o ní nikdo neslyšel. Přestože byl bastard, otec ho bral jako vlastního syna, sice s ním netrávil moc času, ale dopřával mu vzdělání, které bylo hodno prvorozeného syna, jímž on byl, přestože nemanželský. Měl skvělé učitele tance, literatury, šermu, lukostřelby a také společenských mravů, kterým však vzdoroval, protože vzdělání v tomto směru mu nic neříkalo. K 18. narozeninám dostal od otce zlovlka, pojmenoval ho Tristan po svém nejlepším přítel, který se utopil. Od té doby ho Tristan všude provází a chrání ho. Občas si s Tristanem povídá, jako by mu rozuměl a považuje ho za nejcennějšího přítele.

Postupem času začal čelit častým urážkám z jednoho prostého důvodu, byl bastard. Dlouho mu trvalo, než se s faktem smířil a každou potyčku řešil horkokrevně s mečem v ruce. To je příčina, proč ze Zimohradu často odjíždí a cestuje po zemi. Před krátkou dobou se dozvěděl, kde žije jeho matka a chystá se na cestu za ní, aby zjistil, jestli ho vážně opustila kvůli penězům nebo byl i jiný důvod.

Schopnosti

Umí skvěle zacházet mečem a má dobou mušku, proto na zádech vždy nosí toulec šípů a delší dřevěný luk. Není sice žádný lukostřelec, ale když se soustředí, většinou cíl trefí. Mezi jeho další schopnosti patří rychlost a obratnost. Proto v boji nesází na fyzickou sílu, ale spíše sází na sílu strategie a hlavně jeho rychlost. Neumí jednat pod tlakem a často koná s horkou hlavou, což se mu může vymstít, přesto si s tím si hlavu neláme. A jako schopnost se může považovat i skvělá orientace, má přirozený talent a štěstí se málokdy ztratit, to je pro něj velkou výhodou.

Vzhled

Je vysoký a má atleticky štíhlou postavu. Měří kolem 185 cm a váží pod 80 kg. Už při prvním pohledu působí jaksi vznešeněji než ostatní prostí lidé. Na zakulacené hlavě uplácnuté tmavě hnědé kratší vlasy, pod kterými vyčnívají větší přilehlé uši. Na svět hledí zářivě modrýma očima a oblíbenou lesní vůni vdechuje širším nosem s nezvykle delším kořenem. Nos mu byl už v průběhu života několikrát zlomen, za což může děkovat své drzosti. I když hádku nezačal, pokračoval v ní dál, a tak to bylo vždy. Zlomený nos počítal, ale když se dostal na číslo pět, počítat přestal, došlo mu, že by jeho nos mohl vypadat za nedlouho mnohem hůř. Proto si na nos dává větší pozor a při hospodské rvačce se snaží držet dál, ne vždy se to povede.Již zmíněná ostrá drzost vychází z protáhlejších úst s koutky zvednutými vždy nahoru, neboť se rád směje a nebo dělá různé úšklebky. Vousy žádné nemá, ani nechce. Stačí mu drobné neupravené strniště lemující pusu.

Charakter


Není moc společenský, proto se ani ve středu společnosti necítí dobře. Raději upřednostňuje klid a ticho lesa před oslavami a zábavou. I když se jako každý rád čas od času pobaví, to mu nemůže mít nikdo za zlé. S lidmi se snaží vycházet, né vždy se to však povede. Záleží na způsobu, jakým na něj každý jednotlivec sám zapůsobí. K někomu je laskavý a vlídný, k někomu je zase chladný a odtažitý. Každý, kdo ho chce blíže poznat, s ním musí mít trpělivost a dát mu čas. Sebastian je extrémně nevyzpytatelný, nikdo neví, jak se zachová právě v dané situaci. Někdy udělá úplný opak toho, co by od něj každý čekal a mnoho lidí neustále svým chováním překvapuje. Má rád svobodu a volnost, proto není z vlády, bohatství a moci nějak unešený. Se svým životem je spokojen, i když se občas přistihne, jak myslí na trůn, tyto myšlenky však zahání daleko do útrob mysli a potlačuje je. Jeho nejhorší vlastností je drzost a soucit, který mu ztěžuje spousty situací.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama