Rowan Tyrell

27. prosince 2013 v 10:00

Rowan Tyrell

Tyrell Rowan Tyrell

Nick: Kailie ● House: Tyrell ● Age: 37 let ● Occupation: Králův pobočník

Historie

Rowan Tyrell byl jediným žijícím mužským potomkem lorda Faviana Tyrella, takže s jeho dědictvím to nebylo složité. Narodil se během jedné z krátkých zim, a i přesto že Highgarden leží daleko na jihu, začali lidé říkat že jeho srdce je zmrzlé. Jediný, kdo ho od mala učil co je správné, byla jeho matka, která ale v sedmý den jeho jména zemřela na choleru. Sám Rowan Tyrell to v tu dobu velice těžko nesl. Pokud byste v tu dobu šli mezi obyčejné lidi, slyšeli byste spoustu povídaček o tom, že lady Tyrell svého syna milovala více než svého muže, a dokonce vyměnila lóži svého manžela za lóži svého syna a tak podobně. To ale nebyla pravda. Od smrti své matky neměl v podstatě žádnou pevnou ruku a vychovatele. Jeho otec na výchovu svého syna moc nedohlížel. Jediný, kdo se ho snažil vychovat byl highgardenský mistr, ale ten mu nedával tolik co matka, takže se ho Rowan naučil brzy ignorovat. V patnáctý den jeho jména ale přišel další zvrat. Lord Favian Tyrell se sice znovu oženil, ale jeho manželka mu porodila pouze dívky, a tak pochopil, že by se měl o chlapce trochu víc zajímat. Od té doby se Rowan zúčastňoval všech důležitých schůzí a jeho otec mu vnesl do života řád a disciplínu. O několik let později se oženil s dcerou nevýznamného vazala svého otce, která jako jediná dokázala obměkči jeho tvrdé srdce. Lord Favian Tyrell byl obdarován dlouhověkostí, ale i tak nakonec zemřel a předal svému synovi Highgarden. Lordu Rowanovi se narodili dvě dcery, ale při porodu druhé z nich zemřela jeho manželka. Uzavřel se do sebe, stejně jako když mu zemřela matka. Radši pracoval, než aby se věnoval svým dětem nebo sháněním nové manželky.

Schopnosti

Snad jako každý lord v království i lord Rowan byl od malička nucen učit se bojovému umění a to ve všech směrech. Jak šermířství, tak střílení z luku. On sám přitom radši vždy preferoval radši meč. Má radši hrubou sílu a navíc byl veden k tomu, aby se díval do očí muži, kterého chce zabít. Podle něj použije šíp k usmrcení člověka jenom slaboch. Jeho další schopností je jeho hlava. Nikdy neztrácí sebekontrolu a nenechává se unášet emocemi. Všechno, co dělá si musí nejdříve promyslet a až pak začne jednat.

Vzhled

O lordu Rowanovi Tyrellovi byste toho mohli říct hodně, ale faktem zůstává, že je vyšší a silnější než mnoho mužů. Sice není tak velký jako proslulý Hora a jeho bratr Ohař, ale ne o moc. Na jeho tváři skoro nikdy nenajdete úsměv a to je škoda, protože jeho ústa vypadají jako by se chtěla pořád smát. I jeho tmavé oči schované pod světlým obočím tak vypadají. Jako valná část Tyrellů i on má hnědé vlnité vlasy, ale kdyby jste se podívali pořádně zjistili byste, že už jsou protkány stříbrnými pramínky stejně jako jeho husté vousy.

Charakter

Obyčejný lid nebo i jeho služebnictvo o něm říká, že jeho srdce je z ledu nebo že by měl být Starkem. Pravdou je, že on usměvavý typ člověka nikdy nebyl a nebude stejně jako nikdy nebude mateřský typ. Nikdy si lidi nepouští blíž k tělu, protože si myslí, že potom je je lehčí zabít. Není zrovna moc důvěřivý stejně jako komunikativní. Jeho vystihuje chladná logika a rychlé jednání. Otázkou by bylo, co by si vybral, jestli rodinu nebo čest. Většina se přiklání k druhé variantě, ale opak je pravdou. Nenechal by svoje dcery v nebezpečí, i když to neumí dát pořádně najevo. Jinak je opravdu čestným člověkem, takže málokdy poruší svůj slib nebo někoho zradí. Je opatrným člověkem, takže by se sotva nechal vyprovokovat k otevřenému konfliktu. Jeho stylem je spíš všechno narafičit tak, aby to dopadlo v jeho prospěch a druzí si mysleli, že on do toho nijak nezasahoval. Jiné je to v boji, protože když už musí bojovat dokáže být stejně nemilosrdný jako dokáže být spravedlivý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama