Rody

14. prosince 2013 v 22:23
Hlavní vůdce:

Noční hlídka slouží u Zdi. Skládá se především z mužů různých pozicích a chrání jižní část Západozemí od Zdi před nebezpečím jako jsou Whitewalkeři a Divocí. Podnikají různé výpravy a většinou se do dění v Západozemí
moc nezapojují. Muži, kteří do noční hlídky vstoupí skládají přísahu, kdy se vzdávají svého rodu, možnosti manželství a jaké
hokoliv vztahu s ženou. Pokud někdo přijde do Noční hlídky dobrovolně a nesloží přísahu, může ještě odejít. Jakákoliv jiná dezerce se trestá smrtí. Obývají především Castle Black, což je jeden z mála udržovaných Hradů. Během bitvy Rodů se Noční hlídka do ničeho nezapletla a celkem úspěšně potlačili Whitewalkery víc na sever, ale na jak dlouho?Hlavní vůdce: Sebastian "Bash" Stark

Rod Starků jsou ochránci severu. Sídlí na Winterfellu (Zimohradu), odkud chrání jak srdce království, tak sami sebe. Jsou nejvíce v kontaktu s Noční hlídkou a většina lidí, co se tam dostane, je práve z jejich rodu. Během bitvy Rodů, kdy Starkové téměř vymřeli, se nakonec objevil jeden potomek, nedochovalo se, z čí linie pochází, nicméně se rod udržel a dál chrání sever. Z dob Daenerys Targaryen si vzali ponaučení, že Lannisterům se nedá věřit, s tímhle rodem zrovna za dobře nejsou a většinu času tráví jen na svém území a s ostatními komunikují jen velmi výjimečně.

Rodokmen Starků
Hlavní vůdce: Damien Lannister

Rod Lannisterů je už od začátku znám jako intrikářský a nedá se jim věřit, hodně často používají různé úskoky, což se jim vyplatilo, protože se jim podařilo udržet u moci a nakonec zůstali jako vládci v King's Landing a jejich rod je už několik generací Králem všech Království, kterých už ale bohužel není sedm. Charakteristické jsou pro ně blond vlasy, ale jak se rody různě míchají, občas vznikají výjimky. Přesto udržují jedno pravidlo, vždy splácejí své dluhy, proto je radost s nimi obchodovat.

Rodokmen Lannisterů
Hlavní vůdce: Damaris Targaryen

Targaryeni byli taktéž na pokraji vymření, naštěstí se díky Daenerys její geny poslaly dál a po bitvě Rodů se jim podařilo vydobít celkem malé území, které soudí s Lannistery, kteří na ně dohlížejí, ale Targaryeni vždy byli dost zvláštní a pravděpodobně u nich krom téměř bílých vlasů koluje i šílenost a čekají na moment, kdy budou moct ovládnout King's Landing a tím i celé Západozemí. To, co skrývají před ostatními rody a o čem nevědí, je existence jednoho dračího vejce, které schovávají v Dragonstone, je ale pořád dost možné, že ještě někde nějaké další dračí vejce bude. Přímí potomci této linie dokonce oheň nepálí, neubližuje jim.

Rodokmen TargaryenůHlavní vůdce: Colette Arryn

Arrynovi se nedobrovolně zapojili jakožto pomocníci Starkových v bitvě Rodů, kterou zvládli celkem obstojně a udrželi si svoje území. Nakonec uzavřeli smlouvu s Lannistery a slouží všem rodům jako Soudci. Přežívají především v The Eyrie, kde se drží vězňové z celého světa a rozhoduje se o jejich trestu. Nemají žádné specifické znaky a vlastně vycházejí se všemi rody. Často u nich vznikají skvělý rytíři.

Rodokmen Arrynů

Hlavní vůdce: Rowan Tyrell

Tyrellové jsou největší spolupracovníci s Lannistery, kterým pomáhají se udržovat na trůně a zároveň z toho sami prosperují. Tváří se jakkoliv neutrálně to jde, ale snaží se přitom získat další území a tím větší bohatství, můžou to udělat jak diplomaticky a když to nejde, tak i různými úskoky. Jsou to jižané, kteří jsou ale na zimu připraveni ze všech nejméně, ale zároveň to je nejbohatší rod ze všech. Říká se jim taktéž Pokladnice Západozemí. V jejich rodu je známá především krása, stejně tak mají i jinou módu než sever.


Rodokmen TyrellůHlavní vůdce: Shireen Tarly

Dothrakové byl kočovný kmen v Essosu, než úplně zanikl a jim se taktak podařilo uprchnout do Západozemí, kdy využili toho, že tam probíhala bitva Rodů a sami si přivlastnili jihovýchodní území, po kterých různě cestují, někteří se usadí v městěch, která si vybojovali, někteří jsou zase pořád na cestě. Charakteristické jsou pro ně černé vlasy, tmavá kůže. Lidé z jejich kmene jsou často silní. Přesto mají svoje vlastní tradice, například si nechávají růst dlouhé vlasy a když jim je někdo uřízne, je to největší ponížení. Na svatbách u nich musí zemřít aspoň tři lidé a když se bojuje o post vůdce, hraje se na život a na smrt.

Rodokmen DothrakiHlavní vůdce:

Whitewalkeři žijí za Zdí, daleko za severem, na mnoho let zmizeli, ale objevili se právě v době Daenerys znovu. Protože se nikdy nemohli dostat za zeď, tak ničili především Divoké, kteří díky nim naprosto vymizeli a za zdí žijí už jen oni a zvířata, případně někteří z Noční hlídky. Charakteristickými znaky je pro né velmi pohublá postava, ledově modré oči, bílé vlasy a modrá kůže. Nikdy jim není zima a mrtvé lidi a zvířata umí přeměnit ve Whitewalkery taky. Často používají oživlé koně jako dopravní prostředek. O Západozemí se víceméně nezajímají a pořádně vlastní cíl nemají. K životu nic nepotřebují a zabít je můžete jen ohněm nebo Dračím sklem, které je téměř nemožné získat. Člověk si je může udobřit jen obětinami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama