Reálie

18. prosince 2013 v 10:30

Reálie

Uplynulo zhruba okolo 100 let od oficiálního příběhu v seriálu a knihách. Během této doby jeden už z dospělých draků Daenerys zešílel a zničil značnou část země Essos, kterou později dodělal i propad velké části pevniny a celé Východozemí nakonec skončilo pod vodou a přestalo existovat. Udržel se už jen Westeros, který byl pro tolik rodů, které se mezi sebou neměli rádi a bojovali mezi sebou, moc malý. Některé essoské kmeny/rody se stihly zachránit a přesunuly se do Westerosu. Jak ubylo místa a přibylo kmenů, započala takzvaná válka Rodů, kdy některé rody naprosto zmizely a došlo k přerozdělení veškerého území. Na tuto válku nikdo nevzpomíná rád, došlo ke zničení mnoha měst, smrti hodně lidí a Westeros se ještě stále dává do pořádku.

Přesto, že Bílí chodci byli dost velká potencionální hrozba, příchod Daenerys s draky do Západozemí je dokázal zahnat víc na sever za Zeď a dočasně s nimi problémy utichli. Oni mezitím stihli naprosto vyvraždit kmen Divokých, čímž se ale jejich počet o něco rozšířil, ale stále jsou obávaní, bohužel přesto mnohé rody na jihu nevěří, že skutečně existují.

Se smrtí Divokých a stažením Bílých chodců se mohla Noční hlídka o něco uklidnit, dost jim ubyla práce, ale do dění v Západozemí se naprosto nezapojily. Jejich úkolem bylo chránit Západozemí před nebezpečím za Zdí, nikoliv řešit problémy, které si rody vytvořily. Díky menšímu počtu nebezpečí, se jejich počet též rozšířil a střídavě procházejí jednotlivé Hrady na zdi, přesto stále zůstaly v Castle Black.

Rod Starků se téměř rozplynul a zmizel, několik dlouhých let si všichni mysleli, že Starkové už neexistují a začaly vznikat nároky na království Severu. Rody Tully, Karstark, Bolton a další bojovali proti Lannisterům, ale nedopadlo to moc slavně. Lannisteři sice vyhráli, ale s velkými ztrátami, nicméně získali území Tully. Na druhé straně byly ale ztráty mnohem větší, všichni potomci jednotlivých rodů během toho zanikli a pravděpodobně už žádný jejich nástupce neexistuje. Než se Lannisteři vzpamatovali a obsadili sever, tak se objevil potencionální příslušník rodu Starků, nikdo vlastně pořádně netuší, čí to byl potomek, největší pravděpodobnost je u Sansy, ale nikdo to neví jistě. Arrynové uznali, že daný potomek je skutečně Stark a podle jejich verdiktu se zařídili všichni. Rod Starků se nakonec udržel a dál pokračuje.

Arrynovi byl rod, který se zrovna dvakrát do války Rodů nezapojil, jediné, co dělal, bylo, že si bránili vlastní území a tato neutralita jim právě poskytla možnost rozhodovat o sporech, které nastaly a válkou se vyřešit nedaly. Od té doby se z nich stala velká Soudní síň Westerosu, kde akorát rozhodují o zločincích, o náležitostech majetku a dalších věcech. Tento rod jako jeden z mála vzkvétá a udržuje si jen svoje území, po ničem jiném víc ani netouží.

Lannisteři byli jedni z hlavních aktérů v celé válce Rodů. Na svět se vyneslo, že Joffrey není Baratheon, nýbrž Lannister, takže pozůstalí Baratheoni se snažili na trůn zpět vrátit, všichni čekali, že smrtí Joffreyho se všechno vyřeší a oni budou opět vládnout, ale nebylo to tak. Joffrey sice zemřel, ale Lannisteři se přes Myrcellu udrželi a potlačili povstání, při kterém zemřel poslední přeživší Baratheon. Lannisteři se snažili pojistit, aby žádný jejich potomek nepřežil, ale do teď není jisté, jestli se jim to povedlo. Nakonec z celé války nejvíc vytěžil právě tento rod, který u vlády v Západozemí vydržel až do poslední doby.

Z Východozemí unikla i se svou armádou a už celkem dospělými draky i Daenerys, která začala vést válku o King's Landing, kvůli celkem velké vytíženosti Lannisterů se jí podařilo získat některá území v blízkosti Králova přístaviště. Díky vydírání Tyrellů, do bitvy přispělo i loďstvo Greyjoyů, samotní Tyrellové a samozřejmě Lannisteři. Daenerys poslala do boje i svoje draky, jenže jeden z nich zešílel, zaútočil na svoje dva bratry a pobili se navzájem. Jediné, co po nich zůstalo, byly vejce. Téměř všichni si myslí, že žádní draci už prostě nejsou. Jen hlavní rod Targaryenů ví, že v Dragonstone je jeden poslední. To, co neví už absolutně nikdo, je skutečnost, že po Západozemí ještě minimálně jedno vejce je. Daenerys se nakonec musela smířit s tím malým územím, do teď nikdo neví, s kým stvořila potomky, kteří do teď opečovávají vejce.

Tyrellové díky svému bohatství byli velmi silný nepřátel v bitvě rodů a proto si dokázali získat Greyjoye, zároveň jim slíbili, že v případě jejich smrti, Železné ostrovy nepadnou do ničích rukou, tak bylo splněno. Greyjoyové skutečně vymřeli, Železné ostrovy jsou neobsazené. Tyrellové samozřejmě podporovali Lannistery, ale škrt přes rozpočet jim udělala nečekaná smrt Joffreyho a to, že trůn padl do ruky Myrcelle, tím se oni vzdálili vidině, že jsou budou na trůnu oni. Přesto se dál snaží s Lannistery vycházet a doufají, že se zase jednou přiblíží k trůnu.

Nakonec zbyli Dothraki. Utekli z Východozemí celkem narychlo a akorát se zachránili před nebezpečím. Jejich počet se až děsivě zredukoval a do teď nikdo neví, že ve Westerosu jsou. Obývají území na jihovýchodě, kam se všichni lidé bojí jít, protože se odtamtud jen málokdo vrátí a ten někdo měl štěstí, že Dothraki nepotkal. Hodně cestují jen po svém území a snaží se na sebe neupozornit ostatní. Mají svou vlastní kulturu stále pořád. Trůn jim je v podstatě ukradený.

Válka Rodů nakonec skončila vítězstvím Lannisterů a všichni se radši stáhli a začali si "ošetřovat rány", moc Lannisterů se stále drží na trůně, ale na jak dlouho?

Momentální dění ve Westerosu se dozvíte ZDE!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama